SHEVCHENKO
Інститут літератури НАН України she.gif (5174 bytes) Портрет Шевченка
Рубрики енциклопедії

“Коні й солдати”

«КОНІ Й СОЛДАТИ» (папір, олівець) — кілька рисунів, виконаних у с.Кирилівці орієнтовно у 1822–28. Не збереглися. Про них згадував, посилаючись на розповідь В.Крицького, В.Шевченко у спогадах, вперше опублікованих у журн. «Правда» (1876. — № 1): «Крицький додав ще, що Тарас любив малювати, і малюнки його є в Тарасового товариша шкільного Тараса Гончаренка. Незабаром я зайшов до Гончаренка і побачив поприліплювані у хвті на стінах малюнки Тараса Грушевського: то були коні і москалі, мальовані на грубому, сірому папері» (Спогади про Тараса Шевченка. — К., 1982. — С. 27). Сюжетно рисунки були близькі, можливо, до лубочних картинок, що їх, як писав Шевченко в автобіографії, він копіював у дитинстві. На лубочних портретах М.Платова, М.Кутузова, Я.Кульнєва були зображені вершники, солдати, батальні сцени.
Література:

Кониський О. Тарас Шевченко-Грушівський, хроніка його життя. — Львів, 1898. — Т.1; Шевченко Т. Повне зібрання творів: У 10 т. — К., 1961. — Т.7, кн.2. — № 347.Валентина Судак

Нашу інформацію найкраще дивитися програмою Internet Explorer 5 у режимі монітору: 1024х768х32


Attention: all pages available only with ukrainian descriptions. In order to read them it is necessary to have Cyrillic fonts installed on your computer system.

For download Windows' Cyrillic fonts click here

  | Купить деревообрабатывающий станок | Где купить бетон | Як купити квартиру від Києвом | Купити алюмінієвий профіль