Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/nikobarian/shevchcycl.kiev.ua/engine/classes/templates.class.php on line 108 Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/nikobarian/shevchcycl.kiev.ua/engine/modules/sitelogin.php on line 77  SHEVCHENKO
Інститут літератури НАН України she.gif (5174 bytes) Портрет Шевченка
Рубрики енциклопедії

“Експедиційний табір в долині Апазир”

“ЕКСПЕДИЦІЙНИЙ ТАБІР В ДОЛИНІ АПАЗИР” (тонований папір, олівець, 16,3 х 29,4) — рисунок з Каратауської експедиції 1851. Зберігається у Державному музеї Т.Г.Шевченка (ДМШ) (№ г-554). Виконаний під час стоянки 1–20 червня у північній частині долини Апажар (Апазир), де намальовано також “Вид на Каратау з долини Апазир” та “Аульєтау”. На передньому плані — експедиційні намети, за ними розлога долина, замкнена на дальньому плані горами Північного Актау з ущелиною Арт-Капі. Олівцевий пейзаж сповнений залитого сонцем повітря (див.: Пейзажі Т.Г.Шевченка, Рисунки Т.Г.Шевченка). Зберігався у А.О.Козачковського, В.П.Коховського, С.Д.Бразоль, В.В.Тарновського, згодом у Музеї української старовини у Чернігові, 1933 переданий до Галереї картин Т.Г.Шевченка у Харкові. З 1948 у ДМШ. Уперше згаданий за назвою “Лагерь в степи” в “Каталоге музея украинских древностей В.В.Тарновского”. — Чернигов, 1903. — Т.ІІ. — С.185, №319. Уперше репродукований у виданні: Шевченко Т. Повне зібр. творів. — Харків, 1932. — Т.8. — Табл.229, №609 (сигнальний примірник).


Література:

Шевченко Т. Повне зібр. творів: У 10 т. — К., 1964. — Т.9. — №101;

Костенко А., Умірбаєв Е. Оживуть степи... — К., 1977.Ірина Вериківська

Нашу інформацію найкраще дивитися програмою Internet Explorer 5 у режимі монітору: 1024х768х32


Attention: all pages available only with ukrainian descriptions. In order to read them it is necessary to have Cyrillic fonts installed on your computer system.

For download Windows' Cyrillic fonts click here

  | Купить деревообрабатывающий станок | Где купить бетон | Як купити квартиру від Києвом | Купити алюмінієвий профіль