SHEVCHENKO
паркетная доска Tarkett паркетная доска паркетная доска Weitzer Parkett паркетная доска Karelia kvedomosti.com
Інститут літератури НАН України she.gif (5174 bytes) Портрет Шевченка
Рубрики енциклопедії

Авраам

АВРААМ — праотець єврейського народу. Народився в Урі Халдейському за 2040 до Р.Х. Бог наказав А. стерегти Його заповіт (Буття, 17, 9). У Біблії А. є зразком праведності, твердої віри в Бога й найглибшого смиріння перед Ним. У Євангелії Ісуса Христа названо «Сином Авраамовим». Віра А. була настільки сильною, що він без вагань погодивс принести в жертву Богові свого сина Ісаака. Цей сюжет Шевченко використав у ескізі «Жервоприношення Авраама». А. згадуєтьс Шевченком у поемі «Марія» («Святий закон! // І Авраама і Мойсея!») й у повісті «Близнецы», герой якої Савватій Сокира, описуючи побут киргизів, порівнював їх «с библейскими евреями, а аксакалов их — с патриархом Авраамом».

У повістях «Несчастный», «Близнецы», «Прогулка с удовольствием и не без морали» Шевченко вживає вираз «на лоне Авраамле» у значенні «помер». Цей вислів запозичено з євангельської притчі про Багатого та Лазаря: «…Вбогий умер, — і на Авраамове лоно віднесли його Ангели» (Євангелі від св. Луки, 16, 22).

Юрій Пелешенко

Пишіть e-mail за адресою: alex@gilan.uar.net

Нашу інформацію найкраще дивитися програмою Internet Explorer 5 у режимі монітору: 1024х768х32


Attention: all pages available only with ukrainian descriptions. In order to read them it is necessary to have Cyrillic fonts installed on your computer system.

For download Windows' Cyrillic fonts click here

  | Деревообрабатывающие станки | Квартиры в Ирпене