Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/nikobarian/shevchcycl.kiev.ua/engine/classes/templates.class.php on line 108 Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/nikobarian/shevchcycl.kiev.ua/engine/modules/sitelogin.php on line 77  SHEVCHENKO
Інститут літератури НАН України she.gif (5174 bytes) Портрет Шевченка
Рубрики енциклопедії

ЄЗЕКІЇЛЬ

ЄЗЕКІЇЛЬ (ІЄЗЕКІЇЛЬ) — один з чотирьох великих старозаповітних пророків, син священика. Близько 575 до н.е. його було взято царем Навуходоносором у вавілонський полон. На п'ятому році життя у полоні був покликаний Богом до пророцького служіння, якому він присвятив усе своє життя. Його пророцтва зібрані у сорока восьми главах Книги пророка Є. Шевченко створив своє “Подражаніє Ієзекіїлю” як поетичну варіацію за мотивами 19-ї глави Книги пророка Є. (“Жалобної пісні про Ізраїлевих князів”), яка тлумачить страждання ізраїльтян у вавілонському полоні як кару за гріхи можновладців. У поемі “Єретик” поет порівняв П.-Й.Шафарика з Є., маючи на увазі пророцтва останнього про майбутнє повернення свого народу у рідну землю і його відродження (Книга пророка Єзекіїля. 34-39). У повісті “Художник” Шевченко згадує “эскиз “Иезекииль на поле, усеянном костями» ”, що є ілюстрацією до тієї ж біблійної книги (Книга пророка Єзекіїля, 37, 1-6). Ця робота Шевченка не збереглася. У спогадах А Козачковського про Шевченка розповідається про його задум створити 1845 велику картину на цей сюжет.

Література: Козачковський А.О. Із спогадів про Т.Г.Шевченка. - Спогади про Тараса Шевченка. - К., 1982.

Юрій Пелешенко

Нашу інформацію найкраще дивитися програмою Internet Explorer 5 у режимі монітору: 1024х768х32


Attention: all pages available only with ukrainian descriptions. In order to read them it is necessary to have Cyrillic fonts installed on your computer system.

For download Windows' Cyrillic fonts click here

  | Купить деревообрабатывающий станок | Где купить бетон | Як купити квартиру від Києвом | Купити алюмінієвий профіль