Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/nikobarian/shevchcycl.kiev.ua/engine/classes/templates.class.php on line 108 Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/nikobarian/shevchcycl.kiev.ua/engine/modules/sitelogin.php on line 77  SHEVCHENKO
Інститут літератури НАН України she.gif (5174 bytes) Портрет Шевченка
Рубрики енциклопедії

ЖитомирЖИТОМИР — місто, центр Волинської губ. (тепер обласний центр України). Шевченко перебував у Ж. у жовтні 1846, коли за дорученням Київської археографічної комісії досліджував історичні та архітектурні пам’ятки Волині й Поділля. Згадка про Ж. є в повісті “Прогулка с удовольствием и не без морали”. У Ж. Шевченко зупинявся в колишньому будинку поштової контори (тепер вул. Черняховського, 1), в будинку волинського губернатора (тепер на цьому місці побудовано кінотеатр “Україна”) та в будівлях архієрейського подвір’я. 1989 до 175-річчя Шевченка на одному з будинків архієрейського подвір’я відкрито меморіальну дошку. 1927 вул. Соляна і Монастирська були об’єднані в одну, яку названо іменем Шевченка. На розі вул.Шевченка та Великої Бердичівської 1979 встановлено погруддя поета. Автори пам’ятника — скульптор Б.Карловський, архітектор П.Бірюк.Володимир Гориславець

Городище

ГОРОДИЩЕ — село Пирятинського пов. Полтавської губ. (тепер у складі м.Гребінки Полтавської обл.). 1845 Шевченко заїжджав у Г. до Л.Свічки. Згадка про це є в повісті “Близнецы”, в щоденниковому ж запису 20.07.1857 про Г. йдеться у зв’язку з розповіддю про легендарного полковника Свічку, який “… в своем местечке Городище… учредил заставу, чтобы не пропускать никого, ни идущего, ниже в берлине едущего, не накормив его до отвалу и не напоив до положения риз”.

Володимир Гориславець

Андруші

Андруші — село Переяславського пов. Полтавської губ. (тепер затоплене Канівським водосховищем). Шевченко перебував у А. у серпні-листопаді 1845. Жив у будинку архієрейської садиби; у повісті "Близнецы" згадується церква із цієї садиби.Згадка про А. є також в інших поетичних творах та листах. У листі до А.Козачковського від 16 липн 1852 Шевченко писав: "Помните ли нашу с вами прогулку в Андруши...", а в листі від 14 квітня 1854 до нього ж радив: "... возьми посади коло себе жіночку свою і діточок своїх невеличких і поїдьте собі з Богом у Андруші, погуляйте собі гарненько у архієрейському гаї, та, гуляючи попід дубами та вербами, згадай той день, як колись перед вечором ми з тобою в Андрушах гуляли... Мені тепер здається, що й раю кращого на тім світі не буде, як ті Андруші..." В А. Шевченко виконав два малюнки "Андруші". У зв’язку з затопленням А. церква з села була перевезена 1969 до музею народної архітектури та побуту в Переяславі-Хмельницькому.

Володимир Гориславець

Нашу інформацію найкраще дивитися програмою Internet Explorer 5 у режимі монітору: 1024х768х32


Attention: all pages available only with ukrainian descriptions. In order to read them it is necessary to have Cyrillic fonts installed on your computer system.

For download Windows' Cyrillic fonts click here

  | Купить деревообрабатывающий станок | Где купить бетон | Як купити квартиру від Києвом | Купити алюмінієвий профіль