Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/nikobarian/shevchcycl.kiev.ua/engine/classes/templates.class.php on line 108 Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/nikobarian/shevchcycl.kiev.ua/engine/modules/sitelogin.php on line 77  SHEVCHENKO
Інститут літератури НАН України she.gif (5174 bytes) Портрет Шевченка
Рубрики енциклопедії

Кудрявцева Ольга Миколаївна

КУДРЯВЦЕВА Ольга Миколаївна [8(20).02.1896, Миколаїв — 15.06.1964, Харків] — українська скульпторка. Початкову художню освіту здобула в Миколаївській художній школі ім.В.Верещагіна. В 1924–27 навчалася в Харківському художньому інституті, викладала в ньому. Одна з перших взялася за створення композицій на теми Шевченкових поезій. В 1934 разом зі скульптором З.Давидович і художником В.Касіяном взяла участь у І-му турі конкурсу на пам'ятник Шевченку для Харкова. Автор скульптури “Кріпачка” (1935; експонувалась на VI Всеукраїнській виставці в Харкові, де була відзначена третьою премією), композиції “Сліпа” (1939, за малюнком самого Шевченка). Поетичний образ юного Тараса створила в композиціях “Мені тринадцятий минало” (1951; робота експонувалася в Москві у дні Декади українського мистецтва), “Тарасик і Катруся” (1961), “Тарасик і Ярина” (1964). 150-річчю від дня народження Шевченка присвячується робота “Я…я… твоя мати” (“Наймичка”).Твори К. на шевченківську тематику (окрім композиції “Мені тринадцятий минало”, що зберігається в Полтавському художньому музеї) передані до Шевченківського національного заповідника в Каневі.

Раїса Танана

Нашу інформацію найкраще дивитися програмою Internet Explorer 5 у режимі монітору: 1024х768х32


Attention: all pages available only with ukrainian descriptions. In order to read them it is necessary to have Cyrillic fonts installed on your computer system.

For download Windows' Cyrillic fonts click here

  | Купить деревообрабатывающий станок | Где купить бетон | Як купити квартиру від Києвом | Купити алюмінієвий профіль