Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/nikobarian/shevchcycl.kiev.ua/engine/classes/templates.class.php on line 108 Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/nikobarian/shevchcycl.kiev.ua/engine/modules/sitelogin.php on line 77  SHEVCHENKO
Інститут літератури НАН України she.gif (5174 bytes) Портрет Шевченка
Рубрики енциклопедії

Гарбуз Володимир Васильович

ГАРБУЗ Володимир Васильович (21.12.1951, с.Карапиші, Миронівського району, Київської обл.) — український художник. Закінчив 1987 Український поліграфічний інститут ім.Федорова (відділ книжкового мистецтва). Працює в галузі книжкової та станкової графіки, станкового живопису та монументального мистецтва. Здійснив художнє оформлення книжок, автори яких звертаються до української історії, а також до легенд, релігійних поглядів та вірувань нашого народу. На художню мову Г. великий вплив мають тридиції язичництва, на які він спирається як на систему етичних та естетичних цінностей, гармонійно поєднуючи їх із духовними надбаннями християнської культури. Автор графічних серій на шевченківські теми — ілюстрації до “Кобзаря” Шевченка (1985–86), “Шевченко і вічність” (1985–86), “Стежками до світил” (1987), “давидові псалми”(1999), а також олійних творів — “Катерина” (1990), “Перепоховання генія” (1991). Твори Г. на шевченківські теми експонувались у Франції (Парижі), Японії, Монголії, Канаді, Фінляндії, Росії, Казахстані. Персональна виставка “Шевченкіана В.Гарбуза” експонувалась 1998 у Державному музеї Т.Г.Шевченка у Києві до 184-ї річниці від народження Шевченка.
Література:

Сатаєва Т. “Синапси” часів, або час промовляти. // Дніпро. — 1987. — №7;

Царинний І. Піти за обрій. // Українська культура. — 1991. — №12;

Носа В. Стежками... до світил. // Вітчизна. — 1991. — №2.Тетяна Чуйко

Нашу інформацію найкраще дивитися програмою Internet Explorer 5 у режимі монітору: 1024х768х32


Attention: all pages available only with ukrainian descriptions. In order to read them it is necessary to have Cyrillic fonts installed on your computer system.

For download Windows' Cyrillic fonts click here

  | Купить деревообрабатывающий станок | Где купить бетон | Як купити квартиру від Києвом | Купити алюмінієвий профіль