Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/nikobarian/shevchcycl.kiev.ua/engine/classes/templates.class.php on line 108 Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/nikobarian/shevchcycl.kiev.ua/engine/modules/sitelogin.php on line 77  SHEVCHENKO
Інститут літератури НАН України she.gif (5174 bytes) Портрет Шевченка
Рубрики енциклопедії

Коцовський Володимир Миколайович

КОЦОВСЬКИЙ Володимир Миколайович (псевд. та крипт.: Корженко, Голка, К-о, В.К., Володимир К-ський та ін.; 10.09.1860, с.Отиневичі Бібрського пов. на Львівщині, тепер Жидачівського р-ну Львівської обл. — 11.02.1921, м. Сокаль Львівської обл.) — український філолог, літературознавець, письменник, перекладач, педагог. Закінчив 1883 Львівський університет. Доктор філософії Чернівецького університету з 1895. З 1889 учитель гімназій, з 1905 директор учительської семінарії в Сокалі на Львівщині. З 1886 член Товариства ім. Шевченка, з 1899 його дійсний член. Співробітник газет і журналів Галичини “Діло”, “Зоря”, “Учитель”, “Записки Наукового товариства імені Шевченка” та ін. У поглядах та діяльності дотримувався народовської орієнтації. Дослідник життя й творчості письменників “Руської трійці”. Автор книжки «Історично-літературні замітки до “Слова о полку Ігоревім”» (Львів, 1893). У співавторстві з І.Огоновським уклав книжку “Методична граматика руської мови для ІV класу шкіл 5 і 6 класових” (1894). Автор рецензій на театральні вистави, друковані переважно в журн. “Зоря”, статей на громадські, літературні теми. Шевченкові присвятив статтю “Тарас Шевченко” (“Буковинський календар на звичайний рік 1887”, Чернівці, 1886). Його рецензія на книжку “Шевченко Т.Г. Перебендя. З переднім словом І.Франка. Львів, 1889”, надрукована в журн. “Правда” (1889. — Т.2. — №5), дала підставу до полемічної відповіді І.Франка «Відповідь критикові “Перебенді”» (“Правда”, — 1889. — Т.3. — №7).

Мирослав Мороз

Нашу інформацію найкраще дивитися програмою Internet Explorer 5 у режимі монітору: 1024х768х32


Attention: all pages available only with ukrainian descriptions. In order to read them it is necessary to have Cyrillic fonts installed on your computer system.

For download Windows' Cyrillic fonts click here

  | Купить деревообрабатывающий станок | Где купить бетон | Як купити квартиру від Києвом | Купити алюмінієвий профіль